Egzoz Emisyon

Egzoz Emisyon

Maslak egzoz servisi olarak, araç sahiplerine çevre dostu ve kaliteli egzoz emisyon kontrol hizmetleri sağlıyoruz.

Egzoz emisyonlarının, motorlu taşıtların çevreye olan etkisini ve genel performansını doğrudan etkileyen önemli bir faktör olduğu unutulmamalıdır. Maslak´taki servisimizde, egzoz sistemlerinizin hem verimliliğini hem çevreye olan etkilerini kontrol ediyor, sizlere daha temiz ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyoruz.
 

Egzoz Emisyon Ölçümü

Egzoz emisyon ölçümleri oto servis bünyesinde düzenli olarak yaptırılması gereken bir işlemdir. Araç yakıtının saldığı zehirli gaz miktarının ölçülmesi anlamına gelen egzoz emisyon ölçümü, özel cihazlar yardımıyla yapılmaktadır. Düzenli yapılan bakımlar sayesinde, egzoz sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığı kontrol edilerek emisyon değerlerinin standartlara uygun olması sağlanır. Servisimizde gerçekleştirdiğimiz periyodik bakım işlemleri sırasında egzoz sistemlerinizi de detaylı bir şekilde kontrol ediyor ve gereken tüm onarım hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Bu durum, aracınızın çevreye olan zararlı etkilerini minimize etmek açısından hayati bir önem taşır.
 

Çevre Bilinci ve Sürdürülebilirlik

Maslak egzozcu servisi olarak, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularına büyük bir önem atfediyoruz. Daha temiz bir gelecek için egzoz emisyonlarını kontrol altında tutarak, çevreye olan zararlı etkileri minimize ediyor ve doğaya karşı, payımıza düşen sorumluluğu yerine getirmek için özveri ile çalışıyoruz. Müşterilerimize çevre dostu sürüş alışkanlıkları konusunda gerekli bilgilendirmeleri sağlıyor ve sürdürülebilirlik bilincini olabildiğince yaygın bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Maslak servisimizde, egzoz emisyon testleri ile aracınızın çevreye olan etkilerini kontrol altında tutuyor, sizlere daha temiz ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için titizlikle çalışıyoruz. 

Egzoz Sistemi Onarımı ve Değişimi

Egzoz sistemi, aracın genel performansı ve çevreye olan etkisi açısından oldukça önemlidir. Servisimizde, aracınızın egzoz sisteminde oluşabilecek her türlü arızayı hızlı ve etkili bir şekilde onarmak için tüm donanımlara sahibiz. aracın egzoz borusu, susturucu ve katalitik konvertör gibi bileşenlerinde oluşan tüm hasarları hızlıca tespit ediyor ve gerektiğinde bu parçaların değişim işlemini gerçekleştiriyoruz. Parça değişimleri için orijinal yedek parçalardan yararlanıyoruz ve bu sayede aracınızın hem performansını hem de güvenliğini koruyoruz.
 

Egzoz Emisyon Testlerinde Nelere Bakılır?

Maslak egzoz servisimizde, egzoz emisyon testleri aracılığı ile aracınızın emisyon değerlerini ölçüyoruz. Bu testler, aracınızın çevre standartlarına ne derece uygun olduğunu belirlemek bakımından yapılması zorunlu olan testlerdir. Emisyon testlerinde, egzoz gazlarındaki karbon monoksit ve hidrokarbon başta olmak üzere zararlı maddelerin seviyeleri ölçülür. Eğer aracınızın emisyon değerleri belirlenen standardın üzerinde ise, gerekli bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirerek bu değerleri kabul edilebilir seviyelere indiriyor ve sorunu çözüme kavuşturuyoruz.
 

İlgili Konular

Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Motorun tüm hareketli parçalarına gerekli olan yağı basarak, bu parçaların yağlanmasına ve soğutulmasına imkan tanıyan yağ pompası, motor için hayati bir öneme sahiptir.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Motorun krank mili ile eksantrik milini birbirine bağlayan ve valflerin doğru zaman diliminde açılıp kapanmasına imkan tanıyan triger kayışı, içten yanmalı motorlarda bulunan bir elemandır.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Soğutucu akışkanın sıkıştırılması ve dolaşımını mümkün kılarak aracın içini serin tutan klima kompresörü, araç klimasının kalbi olarak tarif edilebilir.

Rehbere git