Oto Boya
Kaporta

Oto Boya

Araçların dış yüzeylerini korumak ve estetik bir görünüm kazandırmak açısından büyük önem taşıyan oto boya işlemi, aracın dış etkenlerden korunmasına imkan tanıyarak paslanma ve korozyona engel olur.

Oto boya hizmeti sayesinde aracın ikinci el satış değeri artarken estetik açıdan da araç daha çekici bir forma kavuşur. Maslak kaporta boya hizmetleri sunduğumuz servisimizde, siz değerli araç sahiplerine üst düzey kalitede ve profesyonel oto boya çözümleri sunuyoruz.
 

Oto Boya İşlemi Nasıl Yapılır?

Oto boya işlemi genel olarak aşağıdaki aşamaları içerir:
  • Hazırlık: İlk aşamada, aracın yüzeyi ayrıntılı şekilde temizlenerek araç, boyama işlemine hazır hale getirilir. Eskimiş boya katmanı ve yüzeydeki kirlilikler bu aşamada giderilmiş olur.
  • Zımparalama: Zımpara işleminin temel amacı, yeni uygulanacak boya katmanının düzgün ve eşit bir şekilde uygulanmasına imkan tanımaktır.
  • Astar Uygulaması: Zımparalama işleminin hemen ardından uygulanan astar işlemi, boyanın araç yüzeyine daha iyi yapışmasına olanak tanırken boya rengi için de uygun bir zemin hazırlanmış olur.
  • Boya Uygulaması: Astarın kuruması beklenir, hemen ardından seçilen boya uygulanır. Hedeflenen renk ve parlaklığı elde etmek adına, boya katmanı olabildiğince ince ve eşit bir şekilde uygulanmalıdır.
  • Cila ve Koruma: Boyanın korunması ve yüzeyin iyice parlatılması için son aşamada cila işlemi yapılır. 
Maslak oto sanayi kaporta boya hizmetlerimiz ile, İstanbul’un en büyük oto sanayi bölgelerinden biri olan Maslak'ta, yüksek kalite standartlarında oto boya çözümleri sunuyoruz. Maslak'taki oto kaporta boya atölyemizde sağladığımız tüm işlemler, alanında uzman ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile gerçekleştirilmektedir.
 

Kaliteli ve Estetik Oto Boya İşlemi

Araçların dış yüzeyinde oluşan bazı hasarların düzeltilmesi için kullanılanoto boya ve göçük düzeltme işlemi, genellikle küçük çaplı hasarlarda, çizik ve boya solmalarında yapılır. Oto boyama işlemi araçlar için özel üretilmiş bir boya ve özel aletler yardımıyla aracın orijinal boyasını ve görünümünü korumak amaçlı yapılır.  Maslak kaporta boya servisimizde, bu alanda uzmanlaşmış ekiplerimiz sayesinde profesyonel göçük düzeltme hizmetleri sunuyoruz
 

Oto Boya ve Kaporta Bakımının Önemi

Araçların uzun ömürlü olmasını sağlamak ve estetik görünümlerini muhafaza etmek için oto boya ve kaporta bakımı büyük önem taşır. Düzenli bakımlar sayesinde, araç yüzeyinde oluşabilecek paslanma ve korozyon gibi problemlerin önüne geçmek mümkündür. Bu işlemler ayrıca, aracın estetik görünümünü yeniler ve ikinci el satış değerini maksimum düzeye taşır. Maslak kaporta boya hizmetlerimiz ile, siz değerli müşterilerimizin bu alanda ihtiyaç duyabileceği tüm bakım ve onarım işlemlerini en profesyonel ve kapsamlı şekilde gerçekleştiriyoruz.
 

İlgili Konular

Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Motorun tüm hareketli parçalarına gerekli olan yağı basarak, bu parçaların yağlanmasına ve soğutulmasına imkan tanıyan yağ pompası, motor için hayati bir öneme sahiptir.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Motorun krank mili ile eksantrik milini birbirine bağlayan ve valflerin doğru zaman diliminde açılıp kapanmasına imkan tanıyan triger kayışı, içten yanmalı motorlarda bulunan bir elemandır.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Soğutucu akışkanın sıkıştırılması ve dolaşımını mümkün kılarak aracın içini serin tutan klima kompresörü, araç klimasının kalbi olarak tarif edilebilir.

Rehbere git