Oto Klima
Diğer Hizmetler

Oto Klima

Maslak oto klima servisi olarak, otomobil sahipleri için yüksek kalite standartlarında klima bakım onarım hizmetleri sunuyoruz.

Klimanın verimli bir şekilde çalışması, sürüş konforunun yanı sıra güvenlik açısından da büyük bir öneme sahiptir. Yaz aylarında serin bir ortam yaratan klima, kış aylarında, buğusuz bir ortam sunar. Bu işlevleri açısından klimanın düzenli bakımını yapmak, aracınızın genel performansını da maksimize eder. Maslak´taki servisimizde, oto klima sistemlerinizin kontrolünü en profesyonel şekilde sağlıyor ardından gerekli bakım ve onarım işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyoruz.
 

Klima Filtresi Temizlik ve Değişim İşlemleri

Aracınızın iç mekan havasının temiz kalmasına imkan tanıyan klima filtrelerinin zamanla kirlenip tıkanması normal olsa da, bu durum klima performansının düşmesine ve kötü koku oluşmasına yol açabilir. Maslak oto klima servisimizde, kirlenen klima filtrelerini temizliyor ve gerekli durumlarda değişim işlemlerini yapıyoruz. Aracınızın içindeki havanın her zaman temiz ve sağlıklı olmasını sağlayan bu işlem sayesinde, siz de konforlu bir sürüş deneyimi yaşamış olursunuz.
 

Klima Gazı Dolumu ve Kaçak Tespiti

Maslak oto klima servisi olarak, klima gazı dolumu ve kaçak tespiti gibi hizmetleri de servisimizde profesyonel biçimde sunmaktayız. Klima sisteminin en verimli biçimde çalışması için yeterli oranda soğutucu gaz bulunması şarttır. Gaz seviyesinin belli standartlardan düşük olması durumunda, klimanın soğutma performansı önemli ölçüde düşer ve sistemdeki diğer bileşenler de zarar görür. Servisimizde, klima gazı dolumu işlemini gerçekleştirerek, sistemin tekrar en verimli şekilde çalışmasına imkan sağlıyoruz. Bu işlemlere ek olarak, klima sistemindeki olası gaz kaçaklarını da belirliyor ve gerekli onarım işlemlerini sağlıyoruz.

Klima Bakımı Neden Önemlidir?

Maslak oto klima servisi olarak, oto muayene öncesinde klima sistemlerinizin kontrol işlemlerini oldukça kapsamlı biçimde sağlıyoruz. Klimanızın doğru düzgün bir şekilde performans göstermemesi, muayene sırasında sorun çıkmasına neden olabilir. Aracınızın oto muayeneden sorunsuz geçmesini sağlamak adına; klima gazı seviyesi, filtrelerin temizliği ve sistemdeki olası kaçakların tespiti gibi en önemli noktaları kapsamlı biçimde kontrol ediyoruz.
 

Klima Kompresörü ve Diğer Bileşenlerin Kontrol Edilmesi

Klimanızın düzgün biçimde çalışabilmesi için kompresör ve diğer bileşenlerin de sağlıklı bir durumda olması şarttır. Oto klima servisi olarak, klima kompresörü ve kondenser başta olmak üzere diğer tüm bileşenlerin de detaylı kontrol işlemlerini en profesyonel şekilde gerçekleştiriyoruz.
 

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Motorun krank mili ile eksantrik milini birbirine bağlayan ve valflerin doğru zaman diliminde açılıp kapanmasına imkan tanıyan triger kayışı, içten yanmalı motorlarda bulunan bir elemandır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Soğutucu akışkanın sıkıştırılması ve dolaşımını mümkün kılarak aracın içini serin tutan klima kompresörü, araç klimasının kalbi olarak tarif edilebilir.

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Motorun tüm hareketli parçalarına gerekli olan yağı basarak, bu parçaların yağlanmasına ve soğutulmasına imkan tanıyan yağ pompası, motor için hayati bir öneme sahiptir.

Rehbere git